blog se stěhuje na jinou adresu!

Na vaše komentáře už zde nebude odpovídáno ani nebudou přidávávány další články.

Bez můzy - bez nápadů

23. září 2012 v 3:00 | Janna |  Články
Čtvrtstránková úvaha na téma "Nevím, co napsat".Chcete něco napsat. V hlavě máte miliony myšlenek, tisíce návrhů. Znáte to? Dokopete se tedy k otevření "texťáku". Po několika málo sekundách (nebo i dlouhých minutách, to už záleží na každé počítačové osobnosti) se se vší mohutností otevře program s bílým "papírem" přes celou obrazovku.
Děje se to vždycky; lehce stísňující pocit vám vygumuje všechny nápady. Tak že bych si to příště otevřela jen na půlku stránky? Začnete uvažovat, ale veškeré nápady zamete pod koberec.
Najednou vám všechny nápady vyšumí, zmizí přibližně tak rychle, jako přišly. A nic. Jen blikající, černá, svislá čárka netrpělivě čekající při samém začátku dokumentu na jakýkoli váš úder do klávesnice.
Ale nápad stále nepřichází. Jste zoufalí. Máte na výběr - buď poraženě "odkřížkovat" dokument, nechat se rychle políbit od můzy, nebo dokument prozatím "hodit do lišty" se slovy "zatím to nechám, za chvíli mě něco určitě napadne.". Obvykle to bývá právě varianta c), která dokáže zlikvidovat i sebelepšího spisovatele.

Pak vás najednou ze všeho snění vytrhne fakt, že jste popsali skoro půlku stránky.
A vy už nevíte, co je snění a co realita.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teri-vlk Teri-vlk | Web | 14. listopadu 2012 v 13:59 | Reagovat

Vystihla jsi to úplně přesně. :) Někdy otevřu počítač a chci začít psát. Koukám do monitoru a říkám si "Jenomže, co mám napsat?" Nebo vezmu propisku a koukám na bílý papír a po několika minutách připitomělýho koukání do blba stejně pořád nevim, co napsat. Je to děsný, ale někdy je prostě člověk bez inspirace a to se nedá, co dělat :) Moc hezká úvaha. Opravdu se mi líbí :))

2 Janna Janna | Web | 14. listopadu 2012 v 23:54 | Reagovat

[1]: Díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.