blog se stěhuje na jinou adresu!

Na vaše komentáře už zde nebude odpovídáno ani nebudou přidávávány další články.

Pravé bohatství

23. září 2012 v 2:47 | Janna |  Články
Žila byla jedna holka, která chtěla být šťastná. Uvědomovala si, že je jiná a nevěděla, jak zapadnout. Chovala se trochu jako kluk a radši jím chtěla být. Nesnášela krajky, panenky nebo růžovou barvu.
Nebyla sice nikterak přitažlivá nebo cool; příliš nechápala povrchní svět puberťáků a ani ve škole jí to moc nešlo - nicméně jí byl přidělen dar umělecký.


Jako dítě nedělala nic jiného, než se dívala na pohádky a kreslila. Byla šťastná, dokud nepřišla puberta.
Snažila se se svou odlišností naložit po svém. Chtěla být jako ostatní. Nikdy by neplýtvala svým časem, aby se malovala, ale dělaly to všechny holky, tak proč by ona neměla. Nezajímaly jí časopisy o balení kluků, ale četla s holkami v Bravíčku přesně ty články a chechtala se lechtivým dotazům v poradně. Přestože by jí to nikdy nenapadlo, přidala se k známkování kluků od nuly do desítky podle vzhledu. Poslouchala největší rádiové hitovky, bezduché vyřvávačky a náramně se bavila tuc-tuc melodií, přestože neznala význam textu, který byl vskutku hloupý nebo až vulgární.
Chtěla, jako všechny jiné holky, kluka. Byla nešťastná, když se za ní neotočil ani ten nejošklivější trouba.
Nesla to těžce.

S každou následující depresí si čím dál více uvědomovala, že takhle už nemůže žít. Nemůže žít v přetvářce. Zanevřela na svůj talent. Zjistila, že jí to neuvěřitelně užírá zevnitř, vyčítala si každý svůj hloupý čin.
Bloudila ve svém nitru, zanevřela na celý svět, vykašlala se na školu, ztratila velmi blízkého kamaráda kvůli své sobeckosti, neměla chuť žít.
V období depresí si uvědomila svůj úděl a přijala se takovou, jaká je.

O prázdninách přestala řešit všední záležitosti a přemýšlela. Začala poslouchat non-mainstream hudbu ze sólové tvorby Johna Frusciante. Zamilovala se do elektrické kytary a opět měla pro co žít. Když přišla deprese, prohlížela si kytary a snila při poslechu geniální hudby.
Uvědomila si pravé hodnoty. Hodnotu opravdové hudby; poznala lidské utrpení v hudbě i na vlastní kůži. Snila. Mlčky snila a brečela. Nikomu nic neřekla, bylo to její bolestivé tajemství.
V této těžké fázi sebepoznávání jí neuvěřitelně pomohla hudba z alb Johnova drogového období a nejen z něj. Našla krásu v na první poslech děsivě odporné hudbě; četla ryzí, syrovou krásu mezi řádky zkreslené kytary a nekvalitní nahrávky prosycené nemocným hlasem mladého narkomana.
I v sychravé a děsivé hudbě je v nitru to teplé, krásné poselství, které se nedá vyvážit penězi nebo slávou. Mainstreamové hity jsou jen bezduché schránky v podobě tónů, které kolikrát ani nezpívá sám zpěvák.
Dokonalost a povrchnost nerovná se krása.

Uplynulo hodně vody. Ta dívka už ví, kdo je. Pochopila, že si má vážit toho, že je divná. Je lepší kašlat na hloupé, povrchní lidi a raději se spolehnout na pár dobrých přátel, kteří jí berou takovou jaká je.

Omluvila jsem se dotyčnému kamarádovi. Začala jsem přijímat životní problémy s lehkostí. Pořídila jsem si elektrickou kytaru za vlastní peníze, která mi hodně pomohla v překonání těžkých chvil. Každý večer děkuji, že jsem našla Johnovu hudbu, která mi změnila život. Nesnáším povrchnost a snažím se pomoct každému, kdo se snaží splynout s davem.
Začala jsem dřít ve škole. Pravé bohatství spočívá ve vědění, které mi NIKDO nemůže vzít.

Začala jsem chodit s dotyčným klukem, který pro mě dnes znamená všechno. Pochopila jsem díky němu mnoho věcí, které bych asi nikdy neochopila.
Smějeme se společně tomu, jak absolutně vyčníváme z řady. Je nám jedno, že na nás lidi hloupě koukají. To, co k sobě cítíme nelze popsat slovy. Prožíváme to, co dotyčná tuctová, povrchní ovce žijící se stádem nezažije za celý život. Je to pravá láska nezastíněná penězmi, povrchnem, materielnem.

Pravé bohatství máme často tak blízko, až je to děsivé. Jen ho nechceme nebo nedokážeme vidět a přijmout.
Nejdůležitější v životě člověka je nalézt svou osobnost, ujasnit si priority a najít si co nejdříve životní cíl.

PS.: a i Johnova hudba se časem vybrousila do absolutně křišťálové průzračnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.