blog se stěhuje na jinou adresu!

Na vaše komentáře už zde nebude odpovídáno ani nebudou přidávávány další články.

Renovace klece a noví podnájemníci

26. října 2012 v 18:40 | Janna |  Články
Report o renovaci klece, krok po kroku až po nastěhování nových potkaních přírůstků :)Rozhodla jsem se pořídit si potkany. Ovšem ti potřebují někde bydlet! :) Dříve jsem chovala králíka ve velké kleci. Ovšem - rozestupy mezi mřížemi byly příliš velké a pro mrštné potkany tudíž nevhodné.
Jelikož mám tvořivého (a taky spořivého :D) ducha, rozhodla jsem se pro rekonstrukci výše zmíněné klece.
Po prodeji králíka mi zbyla obří klec, která stála na balkoně minimálně tři roky. Za tu dobu pěkně sešla. Místy zřezivěla, fialová, plastová bedýnka ztratila na slunci barvu a hlavě - celé klec byla poseta jemným prachem, špínou a v bedýnce se vytvořil několika centimetrový nános špíny a vajglů (díky, sousedi).

Inu, i tyto nepříjemnosti mi nezabránili v tom se vrhnout do drbání klece.

Celkový pohled na klec bez bedýnky.

Detailní nános špíny :)

Klec bylo potřeba obmotat jemným pletivem, aby si to kluci neštrádovali ven, kdy se jim zlíbí :) Musím říct, že na tuto piplavou práci mám vzpomínky v podobě krvavých šrámů. Když se uštípne pletivo, je holt ostré.
Při práci.

Abyste si dokázalo představit, jak piplavá práce je obmotat klec pletivem - Pletivo se muselo všude důkladně uchytit drátky. Samozřejmě je pletivo včetně drátků zvenčí, aby si zvířátka neublížila.

Trochu nekonečná práce.

Pak už jen stačilo koupit plastové mističky na patra, venku si nalámat větvičky a doma najít stará prostěradla. A je hotovo :) Pro bezpečnost jsem nasadila na spodní hranu otvoru u dvířek plastovu vazbu na projekty (to červené). Pletivo zde končilo ostře. Všude jinde je papírová lepicí páska.

Hotovo :)

A teď už jen chybí malí špuntíci :)
Artex (hnědobílý) a Akim (černobílý).


Potkaní hromádka :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AnnieLoL ♥ AnnieLoL ♥ | Web | 31. října 2012 v 18:44 | Reagovat

wau pěkny des x)

2 Anet Anet | Web | 9. listopadu 2012 v 17:32 | Reagovat

Jéé ti jsou krásní, já také musela ,,gruntovat" klec po zesnulém andulákovi, aby byla připravená pro nového ptačího nájemníka:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.