blog se stěhuje na jinou adresu!

Na vaše komentáře už zde nebude odpovídáno ani nebudou přidávávány další články.

Vizualizace písniček

8. října 2012 v 19:12 | Janna |  Články o kresbách
Spontánní projekt, aneb co se stane, když mám otevřený PS a poslouchám písničky.Od tohoto článku nečekám vůbec nic. Nezáleží, jak budete reagovat. Nezáleží, jestli vás to zaujme.
Jen předávám, co mám předat.

John Frusciante
Pro drtivou většinu lidí je jeho hudba nudný, nezajímavý vřískání šišlavýho narkomana. Jenže on, jako jeden z mála dokáže transformovat svoje RAW pocity a myšlenky do hudební skladby.
Rozhodně se nejedná o mainstream hudbu a chápu, že se nemusí všem líbit. John nedělá hudbu pro to, aby se líbila. Dělá ji, protože to tak cítí. A to je umění.

Následující obrázky jsou spjaty s jednotlivými písničkami, byly tvořeny při poslechu. Snažila jsem se zachytit svoje myšlenky.

Untitled #3 

Tápání.
Zmatek, strach. Ta zkreslená kytara, lo-fi nahrávka a Johnův hlas mi místy rve srdce; ale zároveň cítím pocit klidu a míru. Přestože tahle skladba vznikla pod vlivem tvrdých drog.

Going inside 

Na první pohled je už vše čisté, ale nitro je stále zkrvavené bolestí.
Skladba pocházející z "nové éry", přicházející po těžké drogové závislosti. Cítím jakési probuzení, jako když fénix povstane z popela. Na první pohled hudebně kvalitnější a veselejší, avšak je z ní na Johnovi stále cítit vliv předešlých let.

Heaven 

Jemnost, ušlechtilost.
Oproti první písničce diametrálně odlišné působení, ne? Noty jsou jasnější, vše je jemné, ušlechtilé, utlumené. Ale přesto mají všechny skladby něco společného. Naprosto volný průběh emocí.

Untitled #11 

Temno, zoufalost.
Skok mezi ušlechtilostí a temnem. Přestože zní Untitled 3 srdceryvněji, z této písničky cítím něco temnějšího. Zmatek, bloudění ve vlastní mysli. To vše podtrhuje zkreslené piano na začátku a Johnův hlas.

Hope 

Naděje.
Naděje, jak jinak nazvat tuto skladbu? Přestože se jedná o nefalšovanou Frusciantovskou RAW skladbu (zpěv, kytara, basa), cítím z ní něžnost, lásku a naději. Svěžest.

--------------------------------
Snad vám to něco dalo, snad to oslovilo alespoň někoho. Johnova hudba je klenot, který zpočátku neumí každý ocenit. Ani já to nedokázala; ale teď, když už to zvládnu, chci jeho poselství šířit. Vím, že se najde někdo, pro koho to něco bude znamenat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.